Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs

Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ēka un izveidotā pastāvīgā ekspozīcija drīzumā tiks atvērta apmeklētājiem

Kultūras ministrija

Ir noslēdzies sešus gadus ilgais process – Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ēka ir uzbūvēta, nodota ekspluatācijā un no š.g. 27.aprīļa tiks atvērta, lai apmeklētājiem piedāvātu jauno pastāvīgo ekspozīciju “Pie jūras un uz zemēm: Ziemeļkurzemes tradicionālais dzīvesveids 19.– 20.gs. Ziemeļkurzemes daba”.

2018. gada 17. janvārī tika parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” īstenošanu.

Šī projekta ietvaros  Ventspils muzejs kopā ar Ventspils Komunālo pārvaldi īstenoja divas aktivitātes:

1) infrastruktūras izbūve Ventspilī, dienvidrietumu rajonā, pelēkās kāpas sasniedzamībai un saglabāšanai;

2) Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja apbūve.

Jaunās laipas uz jūru un stāvlaukums Ventspils dienvidrietumu rajonā apmeklētājiem ir pieejams jau no 2018. gada septembra. Darbi, kas saistīti ar muzeja jauno ēku – projektēšana, būvniecība, ekspozīcijas izveide, aprīkojuma sagāde un uzstādīšana arī ir noslēgušies.

Jaunajā ēkā, kuras veidols atgādina krastā piestājušu kuģi (arhitekte Ija Rudzīte), iekārtota jaunā Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcija, kas atraktīvi stāsta par Kurzemes piekrastes iedzīvotāju ikdienu un atspoguļo latviešu, lībiešu zemnieku un zvejnieku dzīvi. Ekspozīcijā skatāmi vairāk nekā 300 muzeja krājuma priekšmeti.

Nozīmīgs un neparasti risināts ir stāsts par padomju laika pierobežas joslu, par zvejniekiem īpaši smago aizliegumu tuvoties jūrai.  

Ekspozīcijas digitālie elementi vizuāli izteiksmīgi vēstī kā darināja zvejas laivas un juma jumtus, bet nelielās animācijas informē par lauku darbiem.

Izveidota arī Ziemeļkurzemes dabas ekspozīcija - diorāma ar raksturīgākajiem zvēriem un putniem, kuru balsis dzirdamas, radot īsta meža klātbūtni. 

Jaunajā ēkā līdztekus ekspozīcijai, ko sadarbībā ar muzeja speciālistiem veidoja SIA Dd studio, iekārtotas darba telpas muzeja darbiniekiem, restaurācijas darbnīcas un izglītības telpa.

Pastaigu muzejā un āra ekspozīcijā papildina mobilā lietotne, ko var lejuplādēt, apmeklējot muzeju.

Ēka būvēta pēc SIA Balts un Melns izstrādātā būvprojekta, būvdarbus veica SIA Warss+, būvuzraudzību - SIA Firma L4.

Ēkas un ekspozīcijas kopējās izmaksas: 4 926 115 eiro, tai skaitā ES fondu finansējums – 3 388 594 eiro.

Informāciju sagatavoja:
Ilva Zavicka,
Ventspils muzeja projektu vadītāja
tālr. +371 63621309
http://muzejs.ventspils.lv/

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā