Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Vēl mēnesi gaidām pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024”

Vēl mēnesi gaidām pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024”

Ekonomikas ministrija

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024” žūrija vēl mēnesi - līdz š.g. 18. jūnijam gaida pieteikumus konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā”.

Pieteikumus var iesniegt atjaunotas un jaunceltas daudzdzīvokļu ēkas, publiskās ēka, savrupmājas un rūpnieciskās ēkas.

Jau 14. gadu kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek izsludināts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Pieteikumus konkursam tradicionāli aicinām iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;

  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;

  • Energoefektīvākā publiskā ēka;

  • Energoefektīvākā savrupmāja;

  • Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024” nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv

Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024” aicinām iesniegt līdz 2024. gada 18. jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv. Plānots, ka vasaras laikā konkursa žūrija izvērtēs visus iesniegtos pieteikumus, pieņems lēmumu par ēkām, kas tiks virzītas konkursa otrās kārtas vērtēšanai, kā arī veiks ēku apsekošanu klātienē. Savukārt konkursa laureātu apbalvošana plānota š.g. septembrī.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, AS “Sadales tīkls”, Elektrum Energoefektivitātes centru, Lauku atbalsta dienestu, Rīgas enerģētikas aģentūru, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Finanšu nozares asociāciju un SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor”.

Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, AS “Rīgas siltums”, SIA “Robert Bosch”, SIA “Innovation B&G”, Proclima, Enervent un SIA "Web Multishop Company". Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lvhttps://archidea.lv/ un www.building.lv.

Atgādinām, ka 2023. gada konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā” kopumā tika saņemti 23 ēku pieteikumi; ar konkursa laureātiem var iepazīties konkursa mājaslapā.

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv

Pasākumi:

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā