Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Uzsāk īstenot projektu par bezpilota lidaparātu iegādi Valsts robežsardzes un Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūras vajadzībām

Uzsāk īstenot projektu par bezpilota lidaparātu iegādi Valsts robežsardzes un Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūras vajadzībām

Iekšlietu ministrija

Uzsāk īstenot projektu par bezpilota lidaparātu iegādi Valsts robežsardzes un Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (FRONTEX) vajadzībām.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks palielinātas Valsts robežsardzes detektēšanas, kontroles un reaģēšanas spējas uz Eiropas Savienības ārējās robežas – esošo un potenciālo drošības apdraudējumu un provokāciju ātrai un tūlītējai novēršanai, tajā skaitā nodrošinot nelegālās migrācijas kontroli uz Eiropas Savienības ārējās robežas un nepieciešamības gadījumā sniedzot atbalstu citām Eiropas Savienības dalībvalstīm FRONTEX sadarbības ietvaros, nosūtot bezpilota gaisa kuģu sistēmas un apmācītu personālu uz krīzes skartajiem reģioniem.

Ar projekta palīdzību Valsts robežsardze ievērojami stiprinās savas operatīvās un tehniskās spējas organizēt elastīgus uzraudzības un reaģēšanas pasākumus, kā arī progresīvu pieeju integrētai robežas pārvaldībai atbilstoši Eiropas Savienības prasībām.

Projekts sniegs ieguldījumu ES drošības stratēģijas īstenošanā un aizsargās pamattiesības un Eiropas vērtības.

Projektu īsteno Valsts robežsardze Finansiāla atbalsta instrumenta robežu pārvaldībai un vīzu politikai 2021. – 2027.gadam ietvaros, kura vadošā iestāde Latvijā ir Iekšlietu ministrija.

Projekta kopējās izmaksas ir EUR 2 256 000, tajā skaitā Finansiāla atbalsta instrumenta robežu pārvaldībai un vīzu politikai 2021. – 2027. gadam finansējums – EUR 1 692 000, savukārt valsts budžeta līdzfinansējums sastāda EUR 564 000.

Projektu plānots īstenot līdz 2025.gada 31.oktobrim.

Pasākumi:

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā