Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Uzņēmēji iesnieguši 11 kiberdrošības uzlabošanas projektus

Uzņēmēji iesnieguši 11 kiberdrošības uzlabošanas projektus

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātā projektu atlasē, kur pirmoreiz Latvijas uzņēmējiem ir pieejams Kiberdrošības kompetenču kopienas finansējums mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības transformācijas īstenošanai, ir saņēmusi 11 projektu iesniegumus. Pieprasītais atbalsta finansējums ir 519 tūkstoši eiro.

Pieci no projektiem ir ar pētniecisku ievirzi, savukārt seši - tehnisko risinājumu ieviešanas projekti. Projektos kopā plānotās investīcijas ar privāto līdzfinansējumu ir 1 039 269 eiro, Kiberdrošības kompetenču kopienas finansējuma daļa - 519 634 eiro. Ņemot vērā, ka grantiem pieejams viens miljons eiro, finansējums ir pietiekams visu atbalsta programmas nosacījumiem atbilstošo projektu apstiprināšanai.

Kā ziņots, Aizsardzības ministrijas izstrādātā Eiropas Savienības (ES) atbalsta programma paredz veicināt uzņēmumu kiberdrošības pārveidi, atvieglojot piekļuvi inovatīviem kiberdrošības risinājumiem, un stiprināt to kibernoturību. Pieejamais granta apmērs uzņēmumam – no 20 000 līdz 60 000 eiro, finansējot pusi no attiecināmajām projekta izmaksām, kas saistītas, piemēram, ar inovatīvu kiberdrošības pētījumu izstrādi, tehnoloģisko risinājumu pilotprojektu veikšanu, kiberdrošības tehnoloģiju izstrādi un ieviešanu, kapacitātes stiprināšanas aktivitātēm.

Projektu iesniegumus CFLA pieņēma līdz š.g. 14. maijam; projektu atlases dokumentācija publicēta cfla.gov.lv. Projektu īstenošanu varēs veikt līdz 2025. gada 30. aprīlim.

ES finansējums kiberdrošības projektu īstenošanai paredzēts Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra 2021.–2027. gada plānošanas perioda grantu programmas "Mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības transformācija" ietvaros.

Informācija par visām projektu atlasēm pieejama CFLA tīmekļvietnes sadaļā “Projektu atlases”.

Pasākumi:

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā