Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Pēdējās jūdzes infrastruktūras attīstītājiem precizēti finansējuma saņemšanas noteikumi

Pēdējās jūdzes infrastruktūras attīstītājiem precizēti finansējuma saņemšanas noteikumi

Satiksmes ministrija

Otrdien, 28. maijā, valdība akceptēja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos rosinājumus grozījumiem Ministru kabineta (MK) noteikumos “Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.4. reformu un investīciju virziena “Digitālās infrastruktūras transformācija” 2.4.1.2.i. investīcijas “Platjoslas jeb ļoti augstas veiktspējas tīklu “pēdējās jūdzes” infrastruktūras attīstība” īstenošanas noteikumi”. Grozījumi noteikumos nepieciešami, lai atvieglotu administratīvo slogu, precizētu prasības un radītu labvēlīgāku vidi projekta īstenotājiem – finansējuma saņēmējiem.

Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izsludinātajā investīcijas “Platjoslas jeb ļoti augstas veiktspējas tīklu “pēdējās jūdzes” infrastruktūras attīstība” projektu atlases laikā, gatavojot atbildes uz elektronisko sakaru komersantu jautājumiem, konstatēja, ka šobrīd spēkā esošo MK noteikumu normas var interpretēt. Proti, CFLA ieskatā līdzšinējie noteikumi elektronisko sakaru komersantiem liedz pašiem veikt elektronisko sakaru tīkla būvniecības un ierīkošanas darbus, tie paredz elektronisko sakaru komersantam kā projekta īstenotājam nodrošināt tikai pasūtītāja funkcijas, tostarp iepirkuma veikšanu.

Ņemot vērā CFLA un elektronisko sakaru komersantu ieteikumus, tiek veikti grozījumi līdzšinējos noteikumos, precizējot tos un ieviešot skaidrākas un nepārprotamākas prasības. Grozījumi noteikumos paredz, ka “pēdējās jūdzes” attīstītājiem ir tiesības pašiem veikt būvniecības darbus, ja komersants ir reģistrēts Būvniecības informācijas sistēmā, kā arī komersanta rīcībā ir speciālisti ar attiecīgās būvniecības jomas sertifikātiem. Tāpat noteikumu grozījumi precizē, ka attiecināmas ir projekta īstenošanas personāla atlīdzības izmaksas, izņemot materiālu un iekārtu iegādi, kā arī būvdarbu uzraudzību.

Grozījumi noteikumos būs labvēlīgāki finansējuma saņēmējiem – pastiprinās tiesisko noteiktību un mazinās interpretācijas iespējas nacionālā līmenī.

Par reformu

Jau ziņots, ka no AF ir pieejamas investīcijas 16,5 miljonu eiro apmērā platjoslas jeb ļoti augstas veiktspējas tīklu "pēdējās jūdzes" infrastruktūras attīstībai. SM izstrādātajā AF programmā uz finansējumu var pretendēt elektronisko sakaru komersanti, kuriem ir tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu Latvijā. Investīcijas mērķis ir izveidot elektronisko sakaru infrastruktūru, kas spēj nodrošināt interneta pakalpojumus ar datu pārraides ātrumu vismaz 300 megabiti sekundē mājsaimniecībām, uzņēmumiem, izglītības un ārstniecības iestādēm, kā arī sabiedriskām ēkām visā valsts teritorijā.

Pasākumi:

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā