Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Pasākuma dalībnieki pie pasākuma banera

Pateicoties Eiropas kaimiņattiecību instrumenta finansējumam, Somijas eksperts kinoloģijas jomā dalās pieredzē ar Latvijas un Lietuvas kinologiem

Iekšlietu ministrija

No 2023. gada 18. līdz 22.septembrim Valsts robežsardzes koledžā norisinājās kinologu apmācību seminārs “Pēdu dzīšana”, kuru vadīja Somijas eksperts kinoloģijas jomā Tero Väänänen.

Seminārā piedalījās kinologi no Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm, Valsts policijas un Valsts policijas koledžas, kā arī kolēģi no Lietuvas tiesībsargājošajām iestādēm.

Semināra teorētiskajā daļā tika izskatītas vairākas pēdu dzīšanas apmācībā nepieciešamās tēmas, respektīvi, dažādi pēdu dzīšanas standarti un to ietekme uz treniņu metodēm, suņiem dabisks pēdu dzīšanas veids, kā arī pārtikas, priekšmetu un personu izmantošana pēdu dzīšanas apmācībā. Noslēdzoties semināra teorētiskai daļai, sekoja praktiskā daļa, kuras laikā kinologi izmēģināja dažādas metodes un vingrinājumus, kurus ieteicams iekļaut apmācību procesā, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Seminārs organizēts projekta ENI–LLB–2–269 “Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus” ietvaros ar mērķi paaugstināt dienesta kinoloģijas jomas amatpersonu izglītības līmeni un attīstīt Latvijas un Lietuvas robežapsardzības iestāžu sadarbību dienesta kinoloģijas jomā.

Projekts tiek īstenots Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros un to finansē Eiropas Savienība.

Šo rakstu finansē Eiropas Savienība. Par raksta saturu pilnībā ir atbildīga Valsts robežsardzes koledža un tas nekādā veidā nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā