Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Aktieri un filmas uzņemšanas komanda pirmizrādē uz skatuves

Notikusi daudzsēriju mākslas filmas “Dumpis” pirmizrāde

Kultūras ministrija

Vakar, 10. aprīlī, kinoteātrī “Splendid Palace” aizvadīta režisora Andreja Ēķa daudzsēriju mākslas filmas “Dumpis” pirmizrāde, pulcējot filmas radošo komandu, kino nozares pārstāvjus, atbalstītājus un sabiedrībā pazīstamus ļaudis.

Daudzsēriju filma ir uz patiesiem notikumiem balstīta vēsturiskā drāma, kas norisinās 1975. gada Rīgā – viena cilvēka uzsākta cīņa pret valdošo iekārtu, kas izraisa dumpi uz PSRS bruņukuģa “Storoževoj”. Zaudējis ticību Padomju Savienības vadītājiem un militārajai struktūrai, politiskais komisārs Valērijs Špagins, savu komunistisko ideālu vadīts, izlemj sarīkot dumpi uz kuģa. Iestājoties pret korupciju, visatļautību un vienkāršo cilvēku pazemošanu, viņš aizsāk sacelšanos, kas pārvēršas par daudz ko lielāku, kā sākotnēji iecerēts. Padomju Savienības vadība dara visu, lai dumpi apturētu un pēc tam informāciju par sacelšanos noslēptu.

Psiholoģiskais trilleris ļauj sekot līdzi cilvēka cīņai pret nepārvaramo varu, spilgti portretējot dažādos varoņu raksturus un viņu vērtības, kas pakļautas valdošās sistēmas spiedienam, apdraudot gan dzīvību, gan tālāko pastāvēšanu. Kas notiek ar cilvēku, kurš izlemj iestāties pret valdošo diktatūru, balstoties uz savu pārliecību, ka sabiedrības labums ir stādāms augstāk par elites grupas labklājību. Stāsts par cilvēcību un taisnīgumu totalitāra režīma un visurvaldošās propagandas griežos.

Režisors Andrejs Ēķis skaidro: “Mans mērķis bija atspoguļot to īpašo atmosfēru, kāda valdīja padomju laikos – kad valdošā ideoloģija bija nepatiesa un melīga, ietekmējot cilvēku prātus, rosinot vienam otru nodot un ikdienā runāt nepatiesību, neskatoties uz savām īstajām domām. Krievijas totalitārais režīms šodien ne ar ko neatšķiras no padomju laiku Kremļa, armijā tikumi nav mainījušies, bet traģisko neatbilstību starp ideoloģiskajiem lozungiem un nožēlojamo realitāti joprojām saskata varbūt tikai daži cilvēki. Šo arī vēlējāmies parādīt “Dumpī”. Varbūt šis stāsts iedrošinās kādu dumpinieku rīkoties līdzīgi arī Krievijā mūsdienās!”

 “Tet” galvenais izpilddirektors Uldis Tatarčuks norāda: “Kino ir lielisks veids, kā izglītot sabiedrību par dažādiem būtiskiem jautājumiem, tai skaitā, mazāk zināmām vēstures lapaspusēm. Tādēļ lepojamies, ka varam atbalstīt un ieguldīt tādu kinodarbu tapšanā, kas atklāj cilvēciskās vērtības caur aizraujošiem un patiesiem vēstures notikumiem. Ticu, ka šis stāsts daudzus skatītājus rosinās domāt ne tikai par vēsturi, bet arī arvien šodien aktuāliem jautājumiem, īpaši tagad, kad mieru un stabilitāti nevaram uztvert par pašsaprotamu.”

Filmas radošo kodolu veido režisors Andrejs Ēķis, scenārija autori: Ivo Briedis, Nastja  Nastyushkina, Vitālijs Dokalenko, producenti Dita Cimermane, Aija Ansone, Vitālijs Dokalenko.

Galveno Valērija Špagina lomu atveido aktieris Dainis Grūbe. Lomās: Elīna Hanzena, Andris Keišs, Inga Tropa, Egons Dombrovskis, Jēkabs Reinis, Agnese Budovska, Igors Čerņavskis un citi.

Daudzsēriju filmu veidojusi studija “Cinevilla Films”. Projektu atbalsta tehnoloģiju un izklaides uzņēmums “Tet” un Nacionālais kino centrs (ERAF / REACT-EU projekta “Latvijas kino industrijas uzņēmumu izaugsme, veicinot to profesionālo veiktspēju” Nr.13.1.4.0/22/I/001 ietvaros).

Pirmās daudzsēriju filmas sērijas izklaides platformā Tet TV+ pieejamas no 11. aprīļa. Vēsturiskie notikumi kopumā tiek izklāstīti septiņu sēriju garā stāstā, savukārt kinoteātros filmu varēs skatīties divās daļās.

 

Par Tet 

Tet ir viens no lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem Baltijā, kas rada inovācijas gan mājām, gan darbam, un to veido 1700 darbinieku liela komanda. Uzņēmums piedāvā uzticamus un kvalitatīvus TV, interneta, elektrības un e-komercijas pakalpojumus, kā arī integrētos IT&T risinājumus uzņēmumiem gan Latvijā, gan eksporta tirgos. Tet rada modernākos tehnoloģiskos risinājumus IT drošības jomā, attīsta OTT-servisus un ražo savu TV saturu. Tet grupā ietilpst arī meitasuzņēmumi Citrus Solutions, Telia Latvija, Helio Media un Baltijas Datoru Akadēmija.

Vairāk: https://www.tet.lv/par-mums

 

Papildu informācija: 
Juris Šleiers 
Tet sabiedrisko attiecību un korporatīvās komunikācijas direktors 
Mob. tālr.: +371 26161435   
Juris.Sleiers@tet.lv

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā