Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Mediju digitalizācija ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu: IEGUVUMI SABIEDRĪBAI

Infografika: Mediju digitalizācijas sniegtās iespējas sabiedrībai

Kultūras ministrija

Īstenojot mediju digitalizācijas aktivitātes ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu 5,7 miljonu apmērā, līdz 2026. gada jūnijam plānots modernizēt mediju uzņēmumus un izveidot kompetenču centru mediju speciālistu digitālo prasmju pilnveidošanai.

Mediju digitalizācija sabiedrībai sniegs paplašinātas iespējas ātrāk saņemt aktuālo informāciju, piedāvās auditorijai personalizētu saturu, neierobežotu laikā un telpā, pieejamu no dažādām ierīcēm – datoriem, viedtālruņiem, planšetdatoriem. Digitalizācija ļaus medijiem attīstīt tehnoloģiskās iespējas un piedāvāt jaunus satura formātus – audio, video, sociālo mediju un mobilo aplikāciju saturu.

Tikmēr kompetenču centra izveide cels mediju darbinieku digitālās prasmes, dodot iespēju sabiedrībai piedāvāt daudzveidīgu un kvalitatīvu saturu, kā arī ļaujot eksperimentēt ar jauniem satura formātiem. Prasmju pilnveidošana attīstīs mediju darbinieku analītiskās un pētnieciskās prasmes, tādējādi arī sabiedrību izglītojot un aizsargājot pret dezinformāciju medijos.  

Pieteikumi finansējumam elektroniski jāiesniedz Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (projekti.cfla.gov.lv) līdz 27. jūnijam.

Par Eiropas Savienības Atveseļošanas fondu    

ES Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility) ir Eiropas Komisijas centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021. – 2027. gada plānošanas perioda ES daudzgadu budžetam. Programmas mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. No Atveseļošanas fonda Latvijas tautsaimniecībā līdz 2026.gada beigām paredzēts investēt 1,97 miljardus eiro, īstenojot reformas un veicot investīcijas visos sešos Atveseļošanas fonda darbības virzienos: Klimats un enerģētika (tai skaitā REPowerEU), Digitālā transformācija, Nevienlīdzības mazināšana, Ekonomikas transformācija, Veselība un Likuma vara.    

Atveseļošanas fonda reformas un investīcijas Latvijā tiek finansētas no Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma (European Commission Recovery and Resilience Facility) budžeta līdzekļiem, ar valsts budžeta līdzfinansējumu.

Vairāk: esfondi.lv  

Materiāls tapis ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu projekta “Komunikācijas spēju stiprināšana par Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna priekšrocībām” ietvaros, izmantojot Tehniskā atbalsta instrumentu, ko pārvalda Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta ģenerāldirektorāts. Par materiāla saturu atbild tikai autors(-i). Materiālā paustais neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli. 

Pasākumi:

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā