Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Ilgtspējīgas mobilitātes pietura jauniešu festivālā “Kopums”

Ilgtspējīgas mobilitātes pietura jauniešu festivālā “Kopums”

Satiksmes ministrija

12. augustā Bauskā notika jauniešu festivāls “Kopums”, kurā ar aktivitāšu programmu “Ilgtspējīgas mobilitātes pietura” piedalījās Satiksmes ministrija (SM). Programmas ietvaros jauniešiem bija iespēja iesaistīties aktivitātēs, kas veicināja izpratni par drošu mikromobilitāti, kā arī uzzināt vairāk par Eiropas Savienības īstenotajiem un plānotajiem pasākumiem ilgtspējīgas mobilitātes veicināšanai. 

Mērķis dalībai festivālā bija veicināt jauniešu izpratni par ilgtspējīgu mobilitāti, kas, pirmkārt, ir droša pārvietošanās un ikviena satiksmes dalībnieka paša atbildība.  Tāpat mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar ES fondu finansētiem - jau īstenotiem un vēl plānotiem pasākumiem iedzīvotāju mobilitātes, tostarp mikromobilitātes veicināšanai.

Programmas “Ilgtspējīgas mobilitātes pietura” ietvaros festivāla apmeklētājiem bija iespēja iesaistīties dažādās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs, kuras tika organizētas ar mērķi veicināt izpratni par drošu ikdienas pārvietošanos pilsētā. Piedaloties viktorīnās, jaunieši varēja pārbaudīt savas zināšanas par noteikumiem braukšanai ar mikromobilitātes rīkiem. Erudītākie un zinošākie viktorīnu dalībnieki saņēma noderīgas balvas. Īpaši lielu atsaucību guva iespēja nofotografēties Ilgtspējīgas mobilitātes pieturā un fotogrāfijas publicēt savu sociālo mediju kontos.

Plašu atsaucību guva arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas aktivitāte, kas piedāvāja iespēju izmēģināt alkohola reibumu imitējošas brilles. Interese par šo aktivitāti bija tik liela, ka izveidojās pat rinda, jo tas ir labs veids kā droši pārliecināties par alkohola kaitīgo ietekmi uz cilvēka koordinācijas un koncentrēšanās spējām.

Pasākuma laikā SM teltī “Ilgtspējīga mobilitātes pietura” apmeklētāji bija iespēja izteikt savu viedokli par motivāciju biežāk izmantot sabiedrisko transportu. Apkopotie rezultāti parāda, ka jauniešiem būtisks aspekts ir rūpes par vidi, tomēr ne mazāk svarīgi ir piemēroti, ērti maršruti, dažādi sabiedriskā transporta veidi vienuviet, kā arī komfortabls sabiedriskais transports.

Festivāla apmeklētāju ieinteresētība apliecināja, ka aktīvi un darbīgi jaunieši ir daudzviet Latvijā, un to iespējams sajust šādos pasākumos, kur jaunieši labprāt darbojas, iesaistās un iedvesmo cits citu.

SM dalība festivālā tika līdzfinansēta no Tehniskās palīdzības līdzekļiem Satiksmes ministrijai kā Eiropas Savienības fondu atbildīgajai iestādei Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gada plānošanas periodā.

FOTO no pasākuma

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā