Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Ēnas iepazīstas ar darbu Satiksmes ministrijā, ES fondu ieguldījumu transporta nozarē un apmeklē Rail Baltica būvlaukumu

Ēnas iepazīstas ar darbu Satiksmes ministrijā, ES fondu ieguldījumu transporta nozarē un apmeklē Rail Baltica būvlaukumu

Satiksmes ministrija

 Ceturtdien, 4. aprīlī, Satiksmes ministrijā viesojās 31 jaunietis no Rīgas, Pierīgas, Dobeles, Daugavpils, Pļaviņu, Preiļu un Rēzeknes skolām. Jaunieši ēnoja satiksmes ministru un septiņus dažādu jomu ekspertus, gūstot labāku priekšstatu par darbu ministrijā, Eiropas Savienības (ES) fondu ieguldījumu transporta un sakaru nozares attīstībā un Rail Baltica projekta gaitu. Ēnu dienas ietvaros astoņi jaunieši izmantoja iespēju nokārtot Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodrošināto teorijas eksāmenu un ieguva velosipēda vadītāja apliecību. 

 “Man ir milzīgs gandarījums par jauniešu izpratni un erudīciju par transporta nozares izaicinājumiem un iespējam, rūpēm par klimatu un patieso ieinteresētību! Mums vairāk jāieklausās jauniešos, jāiesaista viņi ideju ģenerēšanā, jo viņu domas un idejas dod iespēju ieraudzīt lietas no cita skatu punkta. Īpašs prieks par tiem Ēnu dienas dalībniekiem, kuri savu profesionālo izaugsmi vēlas saistīt ar transporta un sakaru nozari. Mūsu nozares nākotne ir labās rokās,” atzīst satiksmes ministrs Kaspars Briškens

Ēnu diena sākās ar Satiksmes ministrijas iepazīšanu, pēc tam jaunieši devās ēnot dažādu jomu ekspertus. Pēc pusdienām Ēnu dienas dalībnieki apmeklēja Rail Baltica Rīgas Centrālā dzelzceļa mezgla būvlaukumu, kur jaunieši iepazinās ar būvdarbu norisi.

 Dienas turpinājumā jaunieši piedalījās viktorīnā, atbildot uz jautājumiem par dienā redzēto un dzirdēto. Skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par dienas laikā uzzināto – darbu ministrijā, ES ieguldījumu nozares attīstībā un Rail Baltica projektu. Viktorīnas uzvarētāji saņēma noderīgas balvas.  

Jaunieši tika informēti arī par izmaiņām Ceļu satiksmes noteikumos attiecībā uz mikromobilitāti, jo noteikumu zināšana ir pamats, lai ar velosipēdu un elektroskrejriteni droši iekļautos satiksmē. 

Jauniešiem, kuri piedalījās Ēnu dienā, bija sarūpēta unikāla iespēja – iegūt velosipēda vadītāja apliecību. Šo pakalpojumu nodrošināja kolēģi no CSDD, aicinot nokārtot ceļu satiksmes drošības eksāmenu, atbildot uz 10 jautājumiem. 

Ieguvēji bija visi – jaunieši uzzināja vairāk par transporta nozari un attīstību, savukārt eksperti dalījās zināšanās un pieredzē. Visi dalībnieki saņēma arī apliecinājumu par piedalīšanos Ēnu dienā Satiksmes ministrijā. 

Vienlaikus Ēnu dienas ietvaros Satiksmes ministrijas telpās tika atklāta transporta un sakaru nozarē īstenoto projektu izstāde, kas veidota, atzīmējot Latvijas 20 gadus ES. 

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā