Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Eiropas Komisijā iesniegtie grozījumi KLP SP 2023.-2027. gadam paredz nosacījumu pārskatīšanu un vienkāršošanu

Eiropas Komisijā iesniegtie grozījumi KLP SP 2023.-2027. gadam paredz nosacījumu pārskatīšanu un vienkāršošanu

Zemkopības ministrija

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi un 31. maijā iesniegusi Eiropas Komisijai (EK) izskatīšanai un apstiprināšanai grozījumus Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskajā plānā (KLP SP) 2023.-2027. gadam. Grozījumi paredz esošo KLP SP pasākumu nosacījumu pārskatīšanu un vienkāršošanu.

EK iesniegtās izmaiņas skar tādus KLP SP pasākumus kā laba lauksaimniecības un vides stāvokļa (LLVS) standarti, ekoshēmas, agrovides intervences un vairākus lauku attīstības atbalsta pasākumus. Daļa veikto izmaiņu ekoshēmu nosacījumos ir saistīti ar detalizēto KLP SP nosacījumu mazināšanu, lai nepieciešamības gadījumā nacionāli var piemērot elastīgākus nosacījumus. Savukārt izmaiņas lauku attīstības pasākumos paredz uzlabot atbalsta pieejamību mazām un vidējām lauku saimniecībām, pārskatot atbalsta intensitātes un likmes paaugstināšanu atsevišķos investīciju pasākumos, paredzēta iespēja iegādāties lietotu tehniku, finanšu instrumentu pilnveidošana aizdevumu pieejamībai.

Šajos grozījumos nav paredzēta finansējuma pārdale pasākumu starpā.

Šie ir otrie grozījumi, kas veikti Latvijas KLP SP. Pirmos grozījumus EK saskaņoja 2023. gada septembrī. KLP SP grozījumi tika sagatavoti sadarbībā ar nozares pārstāvjiem. Šā gada sākumā notika vairākas ekspertu darba grupas, kurās ZM eksperti kopīgi ar lauksaimnieku un vides nevalstiskajām organizācijām pārrunāja un vienojās par nepieciešamajām izmaiņām. Maijā KLP SP grozījumi tika saskaņoti arī ar KLP SP 2023.-2027. gadam Uzraudzības komiteju. 

Katru KLP SP grozījumu apstiprina ar EK īstenošanas lēmumu. Grozījumu izskatīšanas procesā EK var paust apsvērumus par tiem, un nepieciešamības gadījumā ZM sagatavos papildu informāciju.

Pasākumi:

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā