Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Zils mākonis ar studenta cepuri uz dzeltena fona. Uzraksts

Atklāj pieteikšanos tiešsaistes erudīcijas spēlei 10.–11. klases audzēkņiem „Lielā eiroviktorīna”

Labklājības ministrija

Labklājības ministrija jau piekto gadu organizē tiešsaistes erudīcijas spēli „Lielā eiroviktorīna”. Spēle ir iespēja 10.–11. klases skolēniem azartiskā, izklaidējošā un saliedējošā gaisotnē pārbaudīt un papildināt zināšanas par Eiropas Savienību, tās vērtībām un dažādību, labklājības nozari un ES fondu ieguldījumu tajā.

Pērn cīņā par erudītākās klases titulu iesaistījās 69 skolu audzēkņi no 100 klasēm. Visu dalībnieku zināšanu līmenis patīkami pārsteidza. Par erudītāko klasi Rīgā un visā Latvijā tika atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10.c klase, Vidzemē — Ogres Valsts ģimnāzijas 11.c klase, Latgalē — Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas–liceja 11.b klase, Sēlijā — Ilūkstes Raiņa vidusskolas 10.a klase, Kurzemē — Tukuma 2. vidusskolas 11.a klase, Zemgalē — Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 10.a klase.

Arī šogad „Lielās eiroviktorīnas” dalībnieki atbilstīgi ģeogrāfiskajai atrašanās vietai tiks iedalīti un vērtēti sešās grupās: Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē, Latgalē, Sēlijā un Rīgas pilsētas teritorijā. Sešas labākās klases visā Latvijā saņems dāvanu karti 500 eiro vērtībā kāda pašu izvēlēta klases saliedēšanas pasākuma apmaksai. Klase ar vislabāko rezultātu Latvijā saņems papildu 500 eiro.

Tiešsaistes spēle „Lielā eiroviktorīna” ir atraktīvs veids, kā saliedējošā gaisotnē piesaistīt jauniešu uzmanību, paplašināt redzesloku un stiprināt jau zināmo. Vienlaikus skolotājiem tā ir lielisks palīglīdzeklis, lai dažādotu mācību vielu un procesu, uzturot skolēnu interesi par jaunu zināšanu apguvi.

Spēli skolotāja vadībā kā viena komanda kopīgi spēlē visi vienas klases audzēkņi. Komandu pārstāv, piesaka dalībai, dalību viktorīnā organizē un saziņu ar tās organizētāju nodrošina klases skolotājs. Visi vienas komandas dalībnieki, vienojoties par vienu pareizu atbildi uz katru jautājumu, viktorīnu izspēlē kopīgi. Spēlē ir 40 jautājumu, un tā ir veidota tā, lai to būtu iespējams izspēlēt kādā no mācību stundām.

Lai piedalītos viktorīnā, skolotājam sava klase ir jāreģistrē laika posmā no 16. aprīļa līdz 30. aprīlim, un jau 1. maijā tiks izsniegta viktorīnas piekļuves informācija. Pieteikšanās un konkursa nolikums pieejami: https://eiroviktorina.lv/. Skolas, kas pieteikušas dalību, viktorīnu varēs izspēlēt attālināti jebkurā sev ērtā laikā tiešsaistē periodā no 7. līdz 20. maijam. Rezultāti tiks paziņoti 21. maijā.

Sekot erudīcijas spēles „Lielā eiroviktorīna” aktualitātēm, uzzināt jaunāko informāciju varēs mājaslapā www.eiroviktorina.lv un Labklājības ministrijas sociālo mediju kontos, izmantojot tēmturi #LielaEiroviktorina.

Pasākums tiek finansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā