Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
Ar ES fondu atbalstu uzsāk projektu, lai kriminālprocesos sniegtu labāko iespējamo atbalstu noziegumos cietušajiem nepilngadīgajiem un īpaši neaizsargātām personām - bērniem

Ar ES fondu atbalstu uzsāk projektu, lai kriminālprocesos sniegtu labāko iespējamo atbalstu noziegumos cietušajiem nepilngadīgajiem un īpaši neaizsargātām personām - bērniem

Iekšlietu ministrija

2024.gada 1. maijā Valsts policija sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru uzsāka īstenot Eiropas Savienības Iekšējās drošības fonda 2021.-2027. gada perioda projektu Nr. VP/IDF/2024/1 “Noziedzīgos nodarījumos cietušo personu – īpaši aizsargājamo cietušo (jo īpaši bērnu) atbalsta veicināšana kriminālprocesa ietvaros”.

Kā jau liecina projekta nosaukums, tā pamatmērķis ir būtiski stiprināt iestādes kapacitātes spējas, lai kriminālprocesā sniegtu labāko iespējamo atbalstu un palīdzību noziegumos cietušajiem nepilngadīgajiem un īpaši neaizsargātām personām – bērniem. Tādējādi tiks nodrošināts, ka tiek aizsargātas nepilngadīgo cietušo intereses.

Projektā paredzēta noziedzīgos nodarījumos cietušo nepilngadīgo un īpaši aizsargājamo personu pratināšanas telpu aprīkošana ar tehniskajiem līdzekļiem skaņas un attēla ieraksta nodrošināšanai. Savukārt Valsts policijas iecirkņos, kuros nav iespējams izveidot šādas speciālas noziedzīgos pratināšanas telpas, plānota pārvietojamo skaņas un attēla ieraksta tehnisko līdzekļu iegāde. Vienlaikus projekta laikā tiks izstrādāti personu nopratināšanas metodiskie materiāli, kā arī Valsts policijas amatpersonām būs nodrošinātas apmācības.

Projekta Nr. VP/IDF/2024/1 “Noziedzīgos nodarījumos cietušo personu - īpaši aizsargājamo cietušo (jo īpaši bērnu) atbalsta veicināšana kriminālprocesa ietvaros” kopējais finansējums ir 559 979 eiro, no tā Iekšējās drošības fonda finansējums – 419 984 eiro, bet Valsts budžeta finansējums – 139 995 eiro. Tā īstenošanas termiņš ir no 01.05.2024. - 30.09.2026.

Projekts tiek īstenots Iekšējās drošības fonda 2021.-2027. gada plānošanas perioda ietvaros, kura vadošā iestāde Latvijā ir Iekšlietu ministrija.

Pasākumi:

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā