Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk
ALTUM saņēmis pieteikumus par 13 miljoniem eiro aizdevumiem ar samazinātām nodrošinājuma prasībām

ALTUM saņēmis pieteikumus par 13 miljoniem eiro aizdevumiem ar samazinātām nodrošinājuma prasībām

Ekonomikas ministrija

Attīstības finanšu institūcija ALTUM kopš gada sākuma, kad aizdevumiem kopsummā līdz 100 tūkstošiem eiro tika atceltas vai būtiski samazinātas nodrošinājuma prasības, saņēmusi jau 371 pieteikumu  uz šādiem aizdevumiem no visiem Latvijas reģioniem, par kopējo summu 13 miljoni eiro. Trešdien, 27.martā, ikvienam interesentam bija iespēja uzzināt plašāk par ALTUM piedāvātajām programmām biznesa uzsācējiem un strauji augošiem uzņēmumiem, lai veiksmīgi attīstītu uzņēmējdarbību.

Vidējā pieprasītā aizdevuma summa šajā programmā ir 35 tūkstoši eiro. Pieteikumi saņemti no visiem reģioniem, taču visaktīvākā ir Vidzeme, kur saņemti 25% no kopējā pieteikumu apjoma. Otrs aktīvākais reģions ar 19% pieteikumu ir Kurzeme, kam seko Latgale, Rīga, Zemgale un Rīgas pilsēta.

Ja analizē datus programmu griezumā, tad 35% no pieteikuma skaita ir Mazie uzņēmumi lauku teritorijās, bet 21% - apgrozāmie līdzekļi lauksaimniekiem. Tas saistīts gan ar nepieciešamību segt iepriekšējās sezonas rēķinus, gan arī sagatavoties jaunajai sezonai. TOP 3 pēc programmu pieprasījuma noslēdz “Starta” aizdevumi, kas kopumā veido 19%.

“Ekonomika Latvijā pamazām sāk atdzīvoties, ko pierāda milzīgā interese par finansējuma iespējām un valsts atbalstu. Esam trāpījuši desmitniekā, izveidojot ALTUM programmu, kas paredz aizdevumus līdz 100 tūkstošiem eiro ar samazinātām nodrošinājuma prasībām, ko pierāda lielais pieteikumu skaits,” saka ekonomikas ministrs Viktors Valainis, “mēs kopā panāksim, lai izaugsme turpinās un mazais bizness veidotu arvien lielāku procentu no valsts ekonomikas.”

“Viens no mērķiem ir aktivizēt kreditēšanu reģionos, veicināt tieši reģionu izaugsmi, un pirmo mēnešu rezultāti apliecina, ka uzņēmēji reģionos tiešām aktīvi šo iespēju izmanto – pieteikumus saņemam no visas Latvijas un 75% līdz 80% no tiem ir ārpus Rīgas un Pierīgas,” saka ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Pieteikumi tiek saņemti no uzņēmumiem, kas pārstāv dažādas nozares, piemēram, graudkopību, lopkopību, būvniecību (ceļi un ēkas), izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi, mēbeļu, namdaru un galdniecības izstrādājumu ražošanas nozarēm u.c. Lauksaimnieku pieteikumi veido 49%, bet pārējās biznesa jomas 51%.

ALTUM Rīgas reģiona Vecākais klientu darījumu vadītājs Jānis Svemps pastāstīja, ka pieprasīti ir aizdevumi arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kam iespējams saņemt finansējumu līdz pat 250 tūkstošiem eiro, kā arī citas programmas. Viņš norādīja, ka biznesa uzsācējiem vai strauji augošu kompāniju īpašniekiem ieteicams vērsties pie ALTUM konsultantiem, kuri palīdzēs atrast piemērotāko finansējuma veidu, tādējādi arī vienojoties par nepieciešamās summas apjomu, apmaksas grafiku un citiem jautājumiem. “Mēs esam lepni, ka jau aptuveni miljards investēts uzņēmējdarbībā, lai tādējādi veicinātu visas Latvijas konkurētspēju un izaugsmi,” saka J.Svemps.

Pasākumā, kura mērķis bija informēt uzņēmējus par finansējuma piesaistes iespējām, uzstājās arī pētījumu kompānijas “Norstat” vadītāja Linda Ezere, kura iepazīstināja klātesošos ar pētījuma rezultātiem par biznesa uzsācēju noskaņojumu. Viņa norādīja, ka, lai gan stresa līmenis uzņēmējiem palielinās, neatkarība un iespēja pašiem plānot savu laiku un finanses ir būtiski priekšnoteikumi, lai veidotu savu uzņēmumu.

Vēl pasākumā ar savu piedāvājumu dalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jūrmalas pārstāvniecības vadītājs Rihards Zariņš, kurš pastāstīja par biznesa inkubācijas iespējām tā posmiem, kā arī pieejamo finansējumu. Savukārt Lauku atbalsta dienesta direktora vietnieks Andris Grundulis pastāstīja par reģionālo uzņēmumu attīstības iespējām un atbalstu.

Par ALTUM:

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017.gada jūnijā ALTUM saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas Moody's ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina ALTUM stabilo finanšu situāciju. Savukārt 2017.gada 24.oktobrī ALTUM obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. ALTUM saņēma Nasdaq Baltic Awards 2019 balvu nominācijā "Biržas gada notikums Latvijā".

 

Papildu informācija:

Sandra Eglīte

ALTUM sabiedrisko attiecību vadītāja

T: 26577810

sandra.eglite@altum.lv 

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā