4 seriāli + 5 filmas. Ko gaidīt?

Datums 28. novembris, 2023
Laiks 11:00
Vieta Wellton Riverside SPA Hotel
Krāsu laukumi ar filmu kadriem

Nacionālais Kino centrs aicina medijus un nozares profesionāļus uz topošo filmu prezentāciju.

Tā būs iespēja klātienē iepazīties ar deviņiem topošo kinodarbu projektiem, kas uz ekrāniem nonāks, sākot ar 2024. gada janvāri. Šajā programmā top četras daudzsēriju filmas, viena pilnmetrāžas dokumentālā filma un četras pilnmetrāžas spēlfilmas; pie skatītājiem jau 2024. gada sākumā nonāks daudzsēriju filmas Pansija pilī (režisori Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone, Dāvis Sīmanis, Gints Grūbe), Dumpis (režisors Andrejs Ēķis) un Padomju džinsi (režisori Juris Kursietis un Staņislavs Tokalovs). Filmas veido dažādu paaudžu un dažādu rokrakstu režisori – arī Alise Zariņa un Liene Linde, Ivars Seleckis, brāļi Lauris un Raitis Ābeles, Dzintars Dreibergs, Armands Začs, Marta Selecka un Andra Doršs. 

Filmu / projektu prezentācija notiks otrdien, 28. novembrī, ierašanās no pl. 10:30 viesnīcas Wellton Riverside SPA Hotel konferenču zālē 11. novembra krastmalā 33, 8. stāvā. Prezentācijās par saviem darbiem stāstīs topošo filmu režisori, producenti, aktieri un citi radošo komandu pārstāvji, piedāvājot ieskatu katras filmas stāstā un uzņemtajā materiālā; piedalīsies arī NKC ekspertu padomes pārstāvji. 

Vietu skaits projektu prezentācijā ir ierobežots, tāpēc notikuma ieraksts vēlāk būs pieejams tiešsaistē, bet klātienes apmeklējuma interesentus lūdzam pieteikties, līdz 24. novembrim aizpildot anketu - https://ej.uz/SerialiFilmas.   

Visi prezentācijā ietvertie filmu projekti finansiālu atbalstu ražošanai saņēmuši atsevišķā NKC konkursā, kas, pateicoties Kultūras ministrijas piesaistītajam Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finanšu instrumenta REACT-EU finansējumam, ietilpst ERAF projektā Latvijas kino industrijas uzņēmumu izaugsme, veicinot to profesionālo veiktspēju (projekta Nr.13.1.4.0/22/I/001).

Pasākumu organizē: Nacionālais Kino centrs