}

LETA: Latvijas projektu nedzirdīgo māmiņu atbalstam Eiropas iedzīvotāji konkursā atzīst par trešo labāko

Eiropas Komisijas organizētajā konkursā "RegioStars Awards" papildus žūrijas vērtējumam konkursā notika arī balsojums par Eiropas iedzīvotāju izvēles balvu, kurā Latvijas projekts "Nepalikt vieniem klusumā" ieguva augsto trešo vietu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Aiga Ozoliņa.

Pirmo vietu cilvēku balsojumā ieguva Spānijas projekts, kurš tika atzīsts arī par konkursa "RegioStars Awards" kategorijas "Sieviešu iespējas un aktīva līdzdalība" uzvarētāju. Šis projekts palīdz vardarbībā ģimenē cietušām sievietēm atgūt pašapziņu un iegūt jaunas prasmes, kas nepieciešamas, lai atrastu darbu.

Latvijas Nedzirdīgo savienības projekts "Nepalikt vieniem klusumā" konkursā "RegioStars Awards" atzīts par vienu no sešiem Eiropas Savienībā (ES) labākajiem projektiem kategorijā "Sieviešu iespējas un aktīva līdzdalība".

Ozoliņa informēja, ka projektā tika radīts atbalsts nedzirdīgām jaunajām māmiņām dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Piecas dzirdīgas speciālistes ar zīmju valodas zināšanām mācījās palīdzēt sievietei dzemdību laikā, savukārt piecas nedzirdīgas speciālistes mācījās sniegt atbalstu pirms un pēc dzemdībām. Speciālistu komanda jaunajām māmiņām palīdz ne vien ar informāciju, bet arī sniedz emocionālu atbalstu, drošības sajūtu un iespēju uzticēties.

Kopumā "RegioStars Awards" projekti tika vērtēti piecās kategorijās - "Viedā specializācija mazo un vidējo uzņēmumu inovācijām", "Enerģētikas savienība: klimata pārmaiņas", "Sieviešu iespējas un aktīva līdzdalība", "Izglītība un apmācības", kā arī "Pilsētas zvaigzne - pilsētu pāreja uz digitāliem risinājumiem".

Jau ziņots, ka Latvijas Nedzirdīgo savienības īstenots projekts nedzirdīgo māmiņu atbalstam "Nepalikt vieniem klusumā" iekļuvis prestiža starptautiska konkursa "RegioStars Awards" finālā.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) pauda, ka projekts "Nepalikt vienam klusumā" ir stāsts par cilvēcību, savstarpējo cieņu, mīlestību un drosmi. "Latvijas nedzirdīgo savienība dara ļoti augstu vērtējamu darbu, un mūsu acīs šis projekts jau ir uzvarētājs," uzsver ministrs.

Kā norāda LM, projekts "Nepalikt vieniem klusumā" atzīts par vienu no ES labākajiem projektiem kategorijā "Sieviešu iespējas un aktīva līdzdalība". Pirmo reizi desmit gadu konkursa pastāvēšanas vēsturē par vienu no nominantiem tika izvirzīts Latvijā īstenots projekts.

 

Informāciju sagatavoja:
Agnija Antanoviča, LETA

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2017. gada 13. oktobrī
Uz augšu