}

Eiropas dienas ietvaros interesenti aicināti apmeklēt vairāk nekā 20 ES fondu projektus visā Latvijā

Šī gada 9.maijā Eiropas dienas ietvaros interesenti aicināti bez maksas apmeklēt vairāk nekā 20 organizācijas un uzņēmumus, kas attīstījušies ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu. 2018. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Kultūras mantojuma gads, tādēļ šoreiz vairums ikgadējās ES fondu projektu Atvērto durvju dienas apskatāmo vietu ir kultūras un dabas mantojuma objekti, kas interaktīvas un izzinošas aktivitātēs iepazīstinās ar skaistajiem un vērtīgajiem rezultātiem, kā uzplaukušas pilis, muzeji un daudzi citi kultūras pieminekļi. 

Zemāk apkopota informācija par ES fondu projektu Atvērto durvju dienas pieejamajiem laikiem un informāciju attiecībā uz pieteikšanos apmeklējumam, ja attiecināms. Papildu informāciju, tostarp, par citiem apskates objektiem, skatīt ES mājas mājaslapā: http://esmaja.lv/atverto-durvju-diena-2018/atverto-durvju-diena-9-maija

ES fondu projektu atvērto durvju diena ir viens no ikgadējās visas Eiropas ES fondu kampaņas #EUinMyRegion pasākumiem, kura laikā visā Eiropā interesenti tiek aicināti iepazīties klātienē ar sasniegumiem, kas ir paveikti, pateicoties ES fondu atbalstam. Visas #EUinMyRegion kampaņas aktivitātes un visas Eiropas karti ar klātienē apskatāmajiem objektiem var aplūkot Eiropas Komisijas mājaslapā: http://ec.europa.eu/regional_policy/en/policy/communication/euinmyregion/

 

Organizācijas, kas noteiktajos apmeklējuma laikos bez ieejas maksas uzņems ikvienu interesentu

 

Latvijas Universitātes Dabas māja, Jelgavas iela 1, Rīga

12:30 - 13:30 un 14:30 - 15:30 bez iepriekšējas pieteikšanās. Grupām apmeklējums jāpiesaka, zvanot pa tālruni29456872.

Ekskursijas laikā varēs uzzināt par LU ceļu uz jaunas, modernas dabaszinātņu studiju infrastruktūras nodrošināšanu, izzināt, kādi iemītnieki Dabas mājā mīt šobrīd, kādi ir turpmākie attīstības plāni. Uzzināsiet, kādas iespējas esošajiem un topošajiem studentiem piedāvā Universitāte.

www.tornakalns.lv

 

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”, Krasta iela 31, Rēzekne

10:00 - 11:00 bez iepriekšējas pieteikšanās. Grupām apmeklējums jāpiesaka, zvanot pa tālruni 26033202.

Zeimuļs” vēra durvis apmeklētājiem 2012. gada 1. septembrī, centrā aktivitātes ir paredzētas bērniem un jauniešiem no 4 līdz 25 gadu vecumam, te atrodas arī Tūrisma attīstības centrs, Latgales amatnieku veikals-salons un darba prasmju izstāžu zāle. Ekskursijas laikā būs iespēja uzzināt, kādas iespējas jauniešiem piedāvā “Zeimuļs”.

www.zeimuls.lv

 

Bauskas rātsnams, Rātslaukums 1, Bauska

9:00 – 16:00 individuālajiem interesentiem bez iepriekšējas pieteikšanās, grupām apmeklējums jāpiesaka, zvanot pa tālruni 63923797.

Atraktīva ekskursija “Sver un mēri Bauskā” Tūrisma informācijas centra telpās. Ekskursijas laikā viesi tiek iepazīstināti ar Bauskas rātsnama vēsturi, senajiem svariem un mēriem Kurzemes Zemgales hercogistē.  Ekskursijas noslēgumā – iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās – pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu, kā arī iegādāties Bauskas  inovatīvos suvenīrus. Bauskas rātsnama interjera ekspozīcijas apskate Dzimtsarakstu nodaļas telpās. Bauskas rātsnama interjera ekspozīcijā Jums pastāstīs par rātsnama vēsturi un ekspozīcijā redzamajiem priekšmetiem.

Valoda: latviešu, krievu.

www.facebook.com/bauskasratsnams

 

Biedrība “Cerību krāsa”, “Galdnieki”, Bernāti, Nīcas pagasts

13:00 – 16:00 tikai iepriekš piesakoties pa tālruni 26998159.

"Galdniekos"  jau desmito gadu  labprāt vēdina pūra lādes un atbīda atvilktnes, kurās glabājas izšūti dvieļi, lina galdauti, adīti cimdi un tamborējumi. Šeit saglabāti krāšņie  Nīcas brunči, ar kuriem  savulaik  nīcenieces  braukušas gan uz gadatirgu, gan  uz baznīcu, joprojām ar godu  tiek nēsāti, saglabājot Nīcas brunču valkātāju  auru un dzīves stāstus. "Galdniekos " varēs iepazīt senās lietas – zirga grābekli, pļaujmašīnu, ratus, ragavas. Būs iespēja diskutēt par mūsu tautas, novada, katras ģimenes devumu mantojuma saglabāšanā.

Valoda: latviešu.

www.nica.lv/sabiedriba/sabiedriskas-organizacijas/biedriba-ceribu-krasa

 

Cēsu Centrālā bibliotēka, Raunas iela 1, Cēsis

11:00 - 11:40 bez iepriekšējas pieteikšanās. Grupām apmeklējums jāpiesaka, zvanot pa tālruni 26134601.

Ekskursija bibliotēkā, iepazīšanās ar Eiropas Informācijas punkta (ESIP) darbību.

www.biblioteka.cesis.lv

 

Daugavpils Universitāte, Parādes iela 1, Daugavpils

14:00 - 15:00 un 16:00 - 17:00 bez iepriekšējas pieteikšanās

Ekskursijas laikā būs iespēja iepazīt renovēto Daugavpils Universitātes mācību korpusu Parādes ielā 1, uzzināt, kas paveikts ar ES fondu līdzfinansējumu, kādas iespējas esošajiem un topošajiem studentiem piedāvā universitāte.

www.du.lv

 

Durbes pils muzejs, Mazā Parka iela 7, Tukums

14:00 - 15:00 un 15:45 - 16:45 bez iepriekšējas pieteikšanās

Durbes pils kompleksa apbūve veidojusies kopš 17. gs., restaurācija pabeigta 2009. gadā. Durbes pils ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur atjaunots 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma interjers un radīts zināms priekšstats par vācbaltu kultūru. Durbes pils pirmajā stāvā rekonstruēts vēsturiskais kungu mājas interjers, bet pārējās telpās izvietotas izstādes un ekspozīcijas, kas iepazīstina ar muižu nozīmi mūsdienu Latvijas kultūrvidē un to vēsturiskajām tradīcijām.

www.tukumamuzejs.lv

 

Engures Saieta nams, Jūras iela 114, Engure

10:00 – 17:00 bez iepriekšējas pieteikšanās

Aicinām ikvienu Engures Saieta namā iepazīt Engures jūrskolas un pagasta vēsturi.

www.enguresnovads.lv/engures-saieta-nams

 

Jūrmalas jaunatnes iniciatīvu centrs, Raiņa iela 50-40, Jūrmala

12:00 – 18:00 bez iepriekšējas pieteikšanās

Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrā jauniešiem ir iespēja nākt un veidot savas iniciatīvas, izstrādāt un īstenot vietējus vai starptautiskus projektus, iesaistīties brīvprātīgajā darbā, uzzināt par nodarbinātības iespējām brīvajā laikā, apmeklēt vai organizēt dažādus pasākumus par jauniešiem aktuālām tēmām, piedalīties sabiedriskās dzīves veidošanā, piedaloties lēmumu pieņemšanā pašvaldības, reģiona un valsts līmenī.

Iepriekš pieteiktām grupām – interaktīvu aktivitāšu piepildīta nodarbība, kuras laikā jauniešiem būs iespēja gan iejusties ziņu veidotāju un diktoru lomā, uzzinot un stāstot par jauniešiem aktuālām tēmām, gan iepazīties ar jaunatnes darbu Jūrmalā, pārbaudot savu atjautību, zināšanas, reakciju un radošumu!

www.facebook.com/jurmalasxjauniesi

 

Kuldīgas novada muzejs, Pils iela 5, Kuldīga

10:00 – 12:00 bez iepriekšējas pieteikšanās

Programmas laikā būs iespēja apskatīt Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijas, kā arī uzzināt par ERAF līdzfinansētā projekta "Vēsturiskās Bangerta villas restaurācija jaunu un inovatīvu muzeja pakalpojumu izveidei" ietvaros atjaunoto Kuldīgas novada muzeja ēku, oriģinālos grīdu un sienu krāsojumus, kā arī greznās krāsnis un citus unikālus interjera elementus.

www.kuldigasmuzejs.lv

 

Lūznavas muiža, Pils iela 8, Lūznava, Rēzeknes novads

13:30 - 14:30 bez iepriekšējas pieteikšanās

Latgales jūgendstila pērle. 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna. Ekskursijā uzzināsiet, kā no 2011.–2014. gadam notika Lūznavas muižas rekonstrukcija un atdzimšana.

www.luznavasmuiza.lv

 

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne

11:30 - 12:30 bez iepriekšējas pieteikšanās. Grupām apmeklējums jāpiesaka, zvanot pa tālruni 26656553.

Ekskursijas laikā būs iespēja iepazīt, kas akadēmijā paveikts ar ES fondu līdzfinansējumu, kādas iespējas esošajiem un topošajiem studentiem piedāvā augstskola.

www.ru.lv

 

Valkas novada dome un Ērģemes pilsdrupas, Beverīnas iela 3, Valka

10:00 – 16:00 tikai iepriekš piesakoties pa tālruni 26463408.

Informācija par vairākiem Valkas novadā jau ieviestajiem ES struktūrfondu un Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansētiem projektiem kultūras un dabas mantojuma objektos, īpašu uzsvaru liekot uz ERAF līdzfinansēto projektu, kura ietvaros šogad tiks uzsākta Ērģemes pilsdrupu Ziemeļu torņa atjaunošana.

www.valka.lv

 

Viļa Plūdoņa muzejs, "Lejenieki", Ceraukstes pagasts

10:00 - 10:40, 11:00 - 11:40 un 14:00 - 14:40 bez iepriekšējas pietiekšanās

V. Plūdoņa muzeja kompleksa apskate, iepazīšanās ar dzejnieka dzīvi un daiļradi. Apmeklētājiem iespēja viesoties dzejnieka dzīvojamajā mājā, kurā var iepazīties ar dzejnieka daiļradi un mājas iekārtojumu. Ratnīcā iespējams apskatīt ratu kolekciju, klētī – lauksaimniecības darba rīkus un tehniku. Var doties pastaigā pa Plūdoņa taku. Netālu atrodas kapsēta, kurā apglabāts dzejnieks un viņa tuvinieki.

www.bauskasmuzejs.lv/i?id=76

 

Organizācijas, kas bez ieejas maksas uzņems tikai iepriekš pieteiktas grupas

 

Bauskas pils muzejs, Pilskalns, Bauska

Ekskursija, kas veltīta Bauskas pils aktuālākajiem projektiem, kuras ietvaros būs iespēja apskatīt un izpētīt Livonijas ordeņa pils galveno torni un apskatīt to vēl esošajā izskatā. Iepazīšanās ar torņa rekonstrukcijas plāniem. Kā arī pēdējā iespēja uzkāpt skatu tornī tieši pirms rekonstrukcijas uzsākšanas.

www.bauskaspils.lv    

 

Cēsu pils komplekss, Pils laukums 9, Cēsis

Ekskursija Cēsu pils kompleksā, kas ar savu vēsturiski romantisko vidi ir īpašs valdzinājums gan pašiem cēsniekiem, gan pilsētas viesiem. Šeit sastopas vairāk kā desmit gadsimti Latvijas kultūrvēsturē, katrs ar savu laiku, vēsturisko auru un vēstījumu šodienai un nākotnei.

www.cesupils.lv

 

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Programmas laikā skolēni tiks iepazīstināti ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un tā darbību, uzzinās, kādu projektu ietvaros mākslas centrs tika izveidots un apskatīs visas mākslas centra izstādes kopā ar gidu.

www.rothkocenter.com

 

Jēkabpils vēstures muzejs un Krustpils pils, Rīgas iela 216B, Jēkabpils

Krustpils pils ir viena no senākajām Latvijas pilīm. 1237. gadā Krustpils pili licis uzbūvēt Rīgas arhibīskaps Nikolajs de Magdeburgs kā nocietinājumu ceļā no Rīgas uz Daugavpili. Kopš 1996. gada Krustpils pilī atrodas Jēkabpils Vēstures muzejs, pārņemot pils apsaimniekošanas un atjaunošanas darbus. Krustpils pils ir valsts nozīmes arhitektūras un arheloģijas piemineklis. Iepriekš pieteiktām gupām programmā Krustpils pils apskate gida vadībā, kuras laikā iespējams iepazīties ar pils vēsturi, pastāvīgo ekspozīciju, aplūkot restaurācijas laikā atjaunotās pils interjera detaļas.

www.jekabpilsmuzejs.lv

 

Koncertzāle “Cēsis”, Raunas iela 12-1, Cēsis

Ekskursijas laikā varēs iepazīt koncertzāli “Cēsis” gan no kultūrvēsturiskā, gan mūsdienu skatu punkta. Uzzināsiet, kurā koncertzāles vietā savulaik iemūrētas šampānieša pudeles, kur var aptaustīt bizoņu ādas, un vai koncertzālei ir pašai savs spoks? Ciemošanās laikā iespējams ne tikai izstaigāt koncertzāles gaiteņus, bet arī izbaudīt tās akustiku, vienojoties kopīgā dziesmā uz Lielās zāles skatuves, izbaudīt ērģeļu skanējumu, palūkoties uz skatuvi no prožektoru skatupunkta un izbaudīt neaizmirstamu panorāmas ainu uz visu pilsētu.

www.cesukoncertzale.lv

 

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle, Lielā iela 9, Liepāja

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles apskate, kāpiens baznīcas tornī un Liepājas pilsētas panorāmas skats.

www.trisvienibasfonds.lelb.lv

 

Livonijas ordeņa Siguldas pils, Pils iela 18, Sigulda

Pils celta 1207.gadā kā "castellum" tipa cietoksnis, vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. Ekskursijā būs iespējams uzkāpt Ziemeļu un galvenajā Vārtu tornī, pastaigāt pa pils mūriem un izbaudīt viduslaiku auru un ainavas, kas paveras no torņa uz Gaujas senleju un pārējiem pilsētbūvniecības pieminekļa vēsturiskajiem centriem.

www.tourism.sigulda.lv

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2018. gada 8. maijā
Uz augšu