}

CFLA apstiprina Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa attīstības projektu

Eiropas Komisijas atbalstu saņēmusi iecere attīstīt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jauno korpusu, līdz ar to Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir apstiprinājusi projekta iesniegumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai.

Saskaņā ar projekta iesniegumu ieceres realizācijā paredzēts ieguldīt 92 miljonus eiro, no tiem aptuveni 70% jeb 64 334 618 eiro plānots segt no ERAF. Slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas ēkā atradīsies Neatliekamās medicīnas centrs jeb uzņemšana, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profili, neiroloģijas nodaļa un insulta vienība, sejas un žokļu ķirurģija, kā arī intensīvā terapija un Sievietes un bērna klīnika kopā ar dzemdību bloku. Projekta īstenošana jau ir uzsākta un to plānots pabeigt līdz 2023.gada beigām.

Ņemot vērā ES fondu finansējuma apjomu, PSKUS projekts tika izskatīts arī Eiropas Komisijā, š.g. 30. novembrī saņemot nepieciešamo apstiprinājumu.

Saskaņā ar Veselības ministrijas sniegto informāciju būvniecības dokumentācijas izstrādes laikā, aktualizējot funkcionalitāti atbilstoši jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem gan ārstniecības procesos, gan inženierkomunikāciju un citos būvniecības tehniskajos risinājumos, paredzamās projekta izmaksas ir pieaugušas. Pēc valdības lēmuma par papildus finansējumu projektā tiks veiktas nepieciešamās izmaiņas.

Avots:
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra
www.cfla.gov.lv

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2018. gada 19. decembrī
Uz augšu