}
Atlasīt pēc gada:

Jaunumi

2019. gada 17. aprīlis
Atgādinām, ka vēl mēnesi - līdz šā gada 17. maijam var iesniegt pieteikumus konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019”. Arī šogad energoefektivitāte tiks vērtēta atjaunotām daudzdzīvokļu ēkām, daudzdzīvokļu ēkām - jaunbūvēm, publiskām ēkām, vienģimenes ēkām un ražošanas ēkām.
2019. gada 17. aprīlis
Namu pārvaldniekus un renovācijas projektu vadītājus šā gada 25. aprīlī aicinām uz semināru “Ēkas dzīve pēc atjaunošanas”.
2019. gada 17. aprīlis
Ar semināriem Kuldīgā un Rēzeknē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) pabeigs pavasara semināru ciklu par labo praksi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta izmantošanā.
2019. gada 15. aprīlis
Kopš 2009. gada 14. aprīļa, kad daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu iespējams veikt ar būtisku ES fondu līdzfinansējumu, kopumā atjaunotas 802 ēkas visā Latvijā. Šo ēku atjaunošanā kopumā ieguldīti 92,28 milj. eiro ES fondu finansējums.
2019. gada 11. aprīlis
Trešdien, 17. aprīlī, ar semināru Smiltenes pagastā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) turpinās pavasara semināru ciklu par labo praksi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta izmantošanā.
2019. gada 10. aprīlis
Ēku renovācijas projektu vadītājus, namu pārvaldniekus, projektētājus un būvkomersantus šā gada 17. aprīlī aicinām uz semināru “Būtiskākās kļūdas un ieteikumi ēku atjaunošanā”.
2019. gada 2. aprīlis
Šodien, 2019. gada 2. aprīlī, valdība izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par pēcdoktorantūras pētniecības programmas vidusposma izvērtējumu un apstiprināja grozījumus MK noteikumos, kas regulē ES fondu atbalsta nosacījumus pēcdoktorantūras pētniecības programmai. Grozījumi jaunajiem zinātniekiem paplašinās iespējas veikt pēcdoktorantūras pētījumus, vienlaikus palielinot konkurenci pēcdoktorantu vidū un mazinot administratīvo slogu pētniecības projektos.
2019. gada 25. marts
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus uz semināru – diskusiju potenciālajiem projektu iesniedzējiem un sadarbības partneriem par ES fondu projektu atlasi programmā, kuras ietvaros tiks izstrādāti digitāli mācību un metodiskie līdzekļi jaunā mācību satura ieviešanai pirmsskolas un pamatizglītības pakāpē. No Eiropas Sociālā fonda (ESF) pirmajā atlases kārtā šim mērķim paredzēti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro.
2019. gada 13. marts
Trešdien, 3. aprīlī, ar semināru Rīgā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) sāks pavasara semināru ciklu par labo praksi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta izmantošanā. Aprīlī bezmaksas semināri notiks arī visos reģionos.
2019. gada 8. marts
No š.g. 14. līdz 17. martam Ekonomikas ministrija un informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneri izstādes „Māja I” ietvaros informēs tās apmeklētājus, jo īpaši namu pārvaldītājus un dzīvokļu īpašniekus par pieejamo ES fondu finansējumu daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes uzlabošanai, kā arī kvalitatīvu ēku renovāciju.
2019. gada 7. marts
Daudzdzīvokļu ēku dzīvokļu īpašniekus un namu pārvaldniekus Rīgā šā gada 12. martā aicinām uz semināru "Daudzdzīvokļu māju renovācija. Kvalitatīva būvniecība un #ESfondi piesaiste”.
2019. gada 26. februāris
Pirmais seminārs par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu ārstniecības iestādēm un pašvaldībām  ģimenes ārstu prakšu pilnveidošanai notiks 6. martā Rīgā. Informatīvie pasākumi līdz aprīlim notiks arī reģionos.
2019. gada 25. februāris
Ārstniecības iestādes un pašvaldības var pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras pilnveidošanai. Šim mērķim projektu atlases apakškārtā, kas ilgs līdz 24. aprīlim, no ERAF pieejams vairāk nekā 3,1 miljons eiro.
2019. gada 25. februāris
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum un Būvniecības valsts kontroles biroju š.g. 6. un 7. martā organizēs 8 seminārus Siguldā, Smiltenē, Alūksnē un Salacgrīvā par ES fondu atbalsta saņemšanu daudzīvokļu ēku atjaunošanai, aktualitātēm būvniecības normatīvajā regulējumā un kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanu.
2019. gada 22. februāris
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina komersantus uz semināru par ES fondu projektu atlasi programmā, kuras ietvaros tiks izstrādāti digitāli mācību un metodiskie līdzekļi jaunā mācību satura ieviešanai pirmsskolas un pamatizglītības pakāpē. No Eiropas Sociālā fonda (ESF) pirmajā atlases kārtā šim mērķim paredzēti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro.
2019. gada 22. februāris
Jaunajā Krievu salas terminālī stividora SIA "Strek" piestātnē uzkrauts pirmais kravas kuģis - zem Libērijas karoga kuģojošais ogļu balkeris "Trina Oldendorff" - kas uzņēmis 69 300 tonnu ogļu kravu un devies tālāk uz Amsterdamas ostu, aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Šabovica.
2019. gada 20. februāris
Igaunijas–Latvijas programma aicina organizācijas no Igaunijas un Latvijas iesniegt sadarbības projektu pieteikumus finansējuma saņemšanai. 5. projektu konkurss ir atvērts programmas prioritātes «Tīra un vērtīga dzīves vide» trīs atbalsta jomās: tūrisma attīstība, vides aizsardzība un kopīgo ūdeņu pārvaldība.
2019. gada 19. februāris
Otrdien, 19.februārī, Ministru kabineta sēdē izskatīts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais ikmēneša informatīvais ziņojums par Kohēzijas politikas Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju progresu. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir ievērojami palielinājies investīciju temps ES fondu projektos. Latvija 2018. gadā ir ar uzviju sasniegusi Eiropas Komisijai (EK) deklarējamo izdevumu mērķa apjomu, kā arī jau janvārī par 80% izpildījusi šī gada mērķi.
2019. gada 19. februāris
Otrdien, 19.februārī, komisāri K. Krecu un V. Andrjukaitis pulcēja kopā veselības aprūpes speciālistus, lai uzsāktu pārdomu procesu par turpmākajiem ES ieguldījumiem veselības jomā 2021. — 2027. gada kohēzijas politikas programmās.
2019. gada 15. februāris
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum un Būvniecības valsts kontroles biroju š.g. 27. februārī Jelgavā un Bauskā organizēs 4 seminārus par ES fondu atbalsta saņemšanu daudzīvokļu ēku atjaunošanai, aktualitātēm būvniecības normatīvajā regulējumā  un kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanu.
2019. gada 15. februāris
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum un Būvniecības valsts kontroles biroju š.g. 28. februārī Ogrē un Salaspilī organizēs 4 seminārus par ES fondu atbalsta saņemšanu daudzīvokļu ēku atjaunošanai, aktualitātēm būvniecības normatīvajā regulējumā  un kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanu.
2019. gada 14. februāris
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja ES finansējuma noteikumus reģioniem no 2021. līdz 2027. gadam un noraidīja iespēju ES finansējuma piešķiršanu padarīt atkarīgu no noteiktu ekonomisku mērķu sasniegšanas.
2019. gada 14. februāris
Latvijā arvien palielinās inovatīvo uzņēmumu skaits. “Pēdējos gados Latvijā pieaug kopējais pētniecības un attīstības (P&A) ieguldījumu apjoms, un līdz ar to arī inovatīvo uzņēmumu īpatsvars, kas šobrīd ir nedaudz vairāk kā 30% no visiem uzņēmumiem. Būtiski vairot uzņēmumu izpratni par digitalizāciju kā uzņēmuma produktivitātes un konkurētspējas pieauguma pamatu. Šim nolūkam proaktīvi strādājam ar uzņēmumiem, lai tie apzinātos savu potenciālu attīstīt jaunus produktus, izmantojot uzlabotas tehnoloģijas. Inovācijas attīstībai ir pieejamas vairākas valsts atbalsta programmas, piemēram, Kompetences centru, Inovācijas vaučeru, Eksperimentālo iekārtu izstrādes programma,” uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.
2019. gada 14. februāris
Šobrīd ir nosauktas un svinīgi pasniegtas Gada balvas zinātnē par izcilākajiem sasniegumiem 2018.gadā. Pērnā gada nogalē Latvijas Zinātņu akadēmija, izvērtējot 51 iesniegto pieteikumu dažādās zinātnes nozarēs, nominēja 12 izcilākos veikumus teorētiskajā un lietišķajā zinātnē. Lielākā daļa no nominācijām lietišķajā zinātnē ir  veiksmes stāsti, kas balstīti mūsdienīgās, drosmīgās idejās un ir izstrādāti vairāku gadu garumā, šo ideju attīstības dažādos posmos piesaistot Eiropas struktūrfondu finansējumu.
2019. gada 12. februāris
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir uzsākusi projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības (ES) fondu programmā, kuras ietvaros tiks izstrādāti digitāli mācību un metodiskie līdzekļi jaunā mācību satura ieviešanai pirmsskolas un pamatizglītības pakāpē. No Eiropas Sociālā fonda (ESF) pirmajā atlases kārtā šim mērķim paredzēti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro.
2019. gada 11. februāris
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum un Būvniecības valsts kontroles biroju š.g. 20. un 21. februārī organizēs 8 seminārus Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Balvos par ES fondu atbalsta saņemšanu daudzīvokļu ēku atjaunošanai, aktualitātēm būvniecības normatīvajā regulējumā  un kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanu.
2019. gada 6. februāris
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum un Būvniecības valsts kontroles biroju šā gada februārī un martā organizēs 35 seminārus 21 Latvijas pilsētā par ES fondu atbalsta saņemšanu daudzīvokļu ēku atjaunošanai, aktualitātēm būvniecības normatīvajā regulējumā  un kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanu.
2019. gada 6. februāris
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum un Būvniecības valsts kontroles biroju š.g. 13. un 14. februārī organizēs 8 seminārus Liepājā, Kuldīgā, Ventspilī un Talsos par ES fondu atbalsta saņemšanu daudzīvokļu ēku atjaunošanai, aktualitātēm būvniecības normatīvajā regulējumā  un kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanu.
2019. gada 5. februāris
Šī gada 5. februāra sēdē Ministru kabinets apstiprināja grozījumus Attīstības finanšu institūcijas Altum īstenotajā ES fondu atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai, sniedzot iespēju arvien plašākam iedzīvotāju lokam saņem atbalstu ēku atjaunošanai.
2019. gada 1. februāris
2018. gads pašvaldību budžetā noslēdzies ar deficītu 150,5 miljonu eiro apmērā, kas ir nomināli augstākais fiksētais pašvaldību budžeta deficīts kopš ekonomiskās un finanšu krīzes pirms aptuveni desmit gadiem atbilstoši Valsts kases datiem un ir par 136,2 miljoniem eiro lielāks nekā 2017. gadā. Budžeta deficīts ir skaidrojams ar straujo pieaugumu kapitālajos izdevumos, ko ietekmēja aktīva Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu ieguldīšana.  
2019. gada 31. janvāris
Šodien, 30.janvārī, tika atklāta atjaunotā Ogres Tehnikuma dienesta viesnīca. Modernizējot Ogres tehnikumu, tika veikta dienesta viesnīcas pārbūve, kā arī iegādāts telpām nepieciešamais aprīkojums un mēbeles. Lai nodrošinātu modernu, jaunajam izglītības saturam atbilstošu mācību vides infrastruktūru, Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) investīciju projektu ietvaros visā Latvijā tiek veikta profesionālās izglītības iestāžu pilnveide.
2019. gada 29. janvāris
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" 28. janvārī noslēdza līgumu par slimnīcas jaunā korpusa A2 izveidi, kura tapšanā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem paredzēts ieguldīt vairāk nekā 64 miljonus eiro.
2019. gada 28. janvāris
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu tapusi Latvijas Universitātes Zinātņu māja Torņakalnā, līdzfinansējot gan jaunās ēkas būvniecību, gan modernas infrastruktūras izveidi. Divu ERAF projektu ietvaros Latvijas Universitātei no Eiropas Savienības piešķirti vairāk nekā 34 miljoni eiro.
2019. gada 24. janvāris
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus uz semināru 19. februārī par projektu iesniegumu sagatavošanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta iegūšanai ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidē vai rekonstrukcijā. Šim mērķim programmas otrajā atlases kārtā pieejami 25,4 miljoni eiro no ERAF.
2019. gada 22. janvāris
Pasaules Informācijas sabiedrības ikgadējā foruma 2019 (The World Summit on the Information Society Forum (WSIS)) ietvaros kā viens no labākajiem informācijas tehnoloģiju risinājumiem ir nominēts ES fondu atbalstītais Latvijas būvniecības ieceru e-saskaņošanas risinājums. Būvniecības informācijas sistēmas projekts nominēts balvas saņemšanai kategorijā e-pārvaldes risinājumi; atklāts konkursa publiskais balsojums.
2019. gada 17. janvāris
Līdz skaidrības gūšanai izmeklēšanā par krāpšanas aizdomām uzņēmumā Rīgas satiksme (RS) Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) neplāno atjaunot  Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma maksājumus RS Skanstes tramvaja līnijas projektā.
2019. gada 15. janvāris
Otrdien, 15. janvārī, Ministru kabinetā apstiprināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka kārtību, kādā ievieš Kultūras ministrijas pārziņā esošā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) specifiskā atbalsta mērķi kultūras un dabas mantojuma atjaunošanai (SAM 5.5.1.).
2019. gada 15. janvāris
Lai nodrošinātu  finansējumu starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu un starptautisko skolēnu zinātnes pasākumu organizēšanai Latvijā, valdība šodien, 2019. gada 15. janvārī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos par ES fondu finansējuma nosacījumiem skolēnu dalības nodrošināšanai starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātnes izstādēs, konkursos un jauno zinātnieku skolās. Jau šogad, no 31.maija līdz 4.jūnijam, Latvijā notiks starptautisks pasākums - Eiropas fizikas olimpiāde.
2019. gada 15. janvāris
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidē vai rekonstrukcijā. Šim mērķim programmas otrajā atlases kārtā pieejami 25,4 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
2019. gada 11. janvāris
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu Kurzemes un Rīgas reģiona piejūras novadu pašvaldības līdz 2021. gadam atjaunos vai radīs no jauna septiņus tūrismam un reģiona kultūras norisēm svarīgus kultūras un dabas objektus.
Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2019. gada 17. aprīlī
Uz augšu