}

Latvija atzīmē Eiropas Sociālā fonda 60 gadu jubileju

Ceturtdien, 30. novembrī, plkst. 16:00 Finanšu ministrija (FM) organizē Eiropas Sociālā fonda (ESF) 60 gadu jubilejas pasākumu “PIRMS – ESF60 - PĒC” par ESF ieguldījumu un nākotnes vajadzībām sociālās iekļaušanas, izglītības, veselības un citās sociālajās jomās.

Kādas ir darba iespējas mūsu jauniešiem? Kā iespējams izkāpt no bezdarbnieka kurpēm? Vai nedzirdīgajām māmiņām ir jāpaliek vienām klusumā? Vai kāds var palīdzēt ar izglītības un profesijas iegūšanu? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kas ir saistīti ar ESF atbalstu. Pasākumu būs iespējams vērot tiešsaistē FM Facebook lapā šeit un saņemt atbildes uz saviem interesējošajiem jautājumiem, tos uzdodot platformā www.sli.do. Pievienoties pasākumam iespējams ar kodu #ESF60.

Pasākumu atklās Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un Labklājības ministra Jāņa Reira uzrunas, kam sekos Izglītības un zinātnes ministrijas ministra biroja vadītāja Anda Geižāna un Eiropas komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta Baltijas valstu un Somijas nodaļas vadītājas Muriel Guin vārdi par ESF ieguldījuma nozīmību un nākotnes perspektīvu.

Savukārt diskusijas daļā notiks domu apmaiņa starp Latvijas universitātes rektoru Indriķi Muižnieku, Sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” dibinātāju Raimondu Elbakjanu, SIA “Immerman Woodworks” dibinātāju Artūru Immermani un Latvijas Nedzirdīgo savienības projektu vadītāju Diānu Zālamani-Leiti. Diskusijā dalībnieki dalīsies savā pieredzē un redzējumā par ESF nozīmi tādās jomās kā izglītībā, veselības veicināšanā, jauniešu iekļaušanā, nodarbinātībā un uzņēmējdarbības attīstīšanā, kā arī atbalstā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Diskusiju vadīs Valdis Melderis.

ESF ieguldījumu tēma Latvijā ir īpaši aktuāla, jo veselības aprūpe, izglītība un sociālā iekļaušana ir jomas, kurās Latvijai šajā ES fondu plānošanas periodā ir jāveic ilgi gaidītās reformas un jāiegulda pieejamie līdzekļi, lai nodrošinātu ilgtspējīgu valsts attīstību, augstvērtīgus, mūsdienu standartiem atbilstošus pakalpojumus un maksimāli samazinātu Latvijas un attīstītāku ES reģionu iedzīvotāju dzīves līmeņa atšķirības. Latvijas pieredze apliecina, ka ES fondi sniedz nenovērtējamu grūdienu ilgtspējīgu reformu veikšanā un nozaru attīstībā.

 “PIRMS – ESF60 - PĒC” ir Latvijas ESF sešdesmitgades kampaņas atklāšanas pasākums. Kampaņas ietvaros iedzīvotāji tiks informēti par līdz šim sasniegto, pieejamajām ESF atbalsta iespējām, kā arī praktiskiem pieredzes stāstiem, kā iedzīvotāji, izmantojot ESF finansējumu ir īstenojuši lielas idejas. Vairāk informācijas par ESF atbalstu pieejams esfondi.lv mājaslapas #ESF60 sadaļā šeit.

ESF uzmanības centrā ir cilvēks. Fonds investē Eiropas iedzīvotājos un viņu prasmēs jebkurā dzīves posmā — tas atbalsta bērnus, jauniešus, studentus, strādājošos, bezdarbniekus, cilvēkus ar invaliditāti, veselības aprūpes pakalpojumu saņēmējus un seniorus. Gan Latvijā, gan visā ES tiek atzīmēta ESF nozīmīgā jubileja un tiek novērtēts līdz šim sasniegtais.

 

Informācijas sagatavotājs:
Lauma Silakaktiņa
Komunikācijas departamenta vecākā eksperte
Tālr.: 67095656, lauma.silakaktina@fm.gov.lv

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2017. gada 30. novembrī
Uz augšu