}

EM: MK paplašina atbalsta apmēru uzņēmējiem kompetences centros

Ministru kabineta š.g. 3. oktobra sēdē apstiprināti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi ES fondu atbalsta programmā “Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros”, paplašinot atbalsta apmēru uzņēmējiem – turpmāk uzņēmēji vienlaikus varēs saņemt gan grantu kompetences centrā, gan finanšu instrumentu atbalstu, piemēram, valsts garantijas.

Kompetences centru atbalsta programmas mērķis ir komersantu konkurētspējas paaugstināšana, veicinot pētniecības un rūpniecības sektoru sadarbību rūpniecisko pētījumu, jaunu produktu un tehnoloģiju attīstību.

Grozījumi nodrošinās kompetences centru projektu augstāku ilgtspējas potenciālu, sniedzot atbalstu komersantiem jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai viedās specializācijas jomās, kā arī pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijās. Šī ir būtiskākā atbalsta programma jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādes veicināšanai astoņās mūsu tautsaimniecībai svarīgās viedās specializācijas jomās - mežsaimniecībā un kokapstrādē, lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā, biomedicīnā, medicīnas tehnoloģijās, biofarmācijā un biotehnoloģijās, viedajos materiālos, modernas ražošanas tehnoloģijās un inženiersistēmās, aparātbūvē (elektronika), informācijas un komunikāciju tehnoloģijās un viedajā enerģētikā. Programma aktīvi darbojas jau gadu un ir veiksmīgi sevi pierādījusi, tādēļ iespējai turpināt programmas ieviešanu ar augstāku projektu ilgtspējas potenciālu ir liela nozīme tautsaimniecības kopējā izaugsmē,” norāda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Tāpat grozījumi nosaka atlīdzības noteikšanas nosacījumus kompetenču centru projektā iesaistītajam personālam, kas strādā mazāk kā 30% no attiecīgā projekta kopējā darba laika, un citus tehniskus precizējumus.

Līdz šim, sadarbojoties uzņēmējiem un zinātniekiem, kompetences centros radīti  vairāk kā 200 jauni produkti, piemēram, trīsdimensiju ekrāni, radiācijas  monitori, elektromotoru kontrolieri un mašīntulkotāji.

Detalizēti ar grozījumiem Ministru kabineta 2016.gada 5.janvāra noteikumos Nr.2 „Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privātā sektora investīcijas P&A” 1.2.1.1. pasākuma “Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros” pirmās, otrās un ceturtās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi”” var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

 

Informāciju sagatavoja:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv
Web: www.em.gov.lv
Twitter: @EM_gov_lv
Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija
Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2017. gada 3. oktobrī
Uz augšu