CFLA: ES fondu investīcijas ceļā pie ieguldītājiem

Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda īstenošanas fāzē esošo programmu kopējais apjoms veido jau ap 80% no Latvijai pieejamā ES fondu finansējuma, liecina Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) apkopotā informācija.

Trešdien, 10. maijā, notika ES fondu Uzraudzības komitejas sanāksme, kur ar ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda ieviešanas progresu iepazīstināja Finanšu ministrija un CFLA.

Par ES fondu investīciju rezultātiem informē CFLA direktora vietniece stratēģiskajos jautājumos Dace Burkāne: “Šobrīd ir izsludinātas projektu atlases par 80% no kopējā 4,4 miljardu eiro budžeta, noslēgti līgumi par 40% no 2014. – 2020. gada plānošanas periodā pieejamā finansējuma un 10 projekti jau finišējuši. Finansējuma saņēmējiem izmaksāti vairāk nekā 300 miljoni eiro. Daudz uzmanības esam veltījuši tam, lai mūsu kompetencē esošie projektu cikla posmi – projektu iesniegumu izvērtēšana, līgumu slēgšana un maksājumu veikšana – būtu paveikti iespējami īsos termiņos. Esam spējuši panākt, ka šīm darbībām izmantojam vien aptuveni pusi no normatīvajos aktos paredzētā laika, līdz ar to ES fondu investīcijas pie projektu īstenotājiem nonāk ātrāk.”

Saeimas Eiropas lietu komisijas organizētajā aptaujā, kur tika aptaujāti ES fondu finansējuma saņēmēji, secināts, ka respondenti ir apmierināti ar CFLA sniegto konsultāciju kvalitāti, tāpat tie pozitīvi novērtējuši informācijas pieejamību un saprotamību CFLA mājaslapā par aktuālajām projektu iesniegumu atlasēm. Respondentiem, kuru projektu iesniegumi bija apstiprināti ar nosacījumiem, 70% nosacījumus raksturoja kā pamatotus, skaidrus un saprotamus.

Lai izglītotu potenciālos un esošos finansējuma saņēmējus par ES fondu ieguldījumiem un atbildētu uz neskaidrajiem jautājumiem, CFLA šajā plānošanas periodā organizē ES fondu labās prakses seminārus Rīgā un Latvijas reģionos, pulcējot vairākus simtus interesentu.

 

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2017. gada 10. maijā
Uz augšu