CFLA: Ar ERAF atbalstu uzsāk Daugavas stadiona jauno tribīņu būvniecību

Uzsākot Daugavas stadiona jauno tribīņu būvniecību, šodien, 7. septembrī, notika svinīga ceremonija, kuras laikā pamatos tika ierakta vēsturiska kapsula ar kultūras un sporta vērtību vēstījumu. Projekta realizācija tiks īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu vairāk nekā 37,5 miljonu eiro apmērā.

Jauno tribīņu būvniecība ir pirmais no Daugavas stadiona vērienīgās attīstības posmiem un to ir plānots pabeigt 2018. gada maijā. Daugavas stadions līdz 2022.gadam tiks pilnībā atjaunots un pārbūvēts, kā arī sakārtota tā apkārtējā infrastruktūra. Attīstības risinājums iekļauj šādus sporta infrastruktūras objektus: vieglatlētikas manēžu vieglatlētikas, komandu sporta spēļu, fitnesa un bodibildinga vajadzībām, vieglatlētikas iesildīšanās laukumu, multifunkcionālo halli basketbola un citu komandu sporta spēļu vajadzībām, ledus halli hokeja un daiļslidošanas vajadzībām,  dabīgās zāles futbola laukumu, centrālo laukumu, autostāvvietas un Park&Ride stāvvietas, inženierkomunikāciju pārbūvi un izbūvi, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbus. Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” teritorijas attīstības stratēģiju izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija.

Projekta īstenošanā no ERAF paredzēts investēt 37 550 530,46 eiro, valsts budžeta finansējums - 5 559 179,02 eiro, attiecināmais pašvaldības finansējums - 1 500 000,00 eiro. Kopējās projekta izmaksas (t.sk. neattiecināmās izmaksas) ir plānotas 61 965 627,86 eiro apmērā.

ERAF atbalsts projekta īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta – Darbības programmas 5.6.1. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt Rīgas pilsētas revitalizāciju, nodrošinot teritorijas efektīvu sociālekonomisko izmantošanu" ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2017. gada 7. septembrī
Uz augšu